Wentylowanie pomieszczeń

Kanały, których używamy do rozprowadzenia powietrza to rury HDPE (plastik) o średnicy 75mm w osłonie antystatycznej (zapobiega rozwojowi bakterii)

System jest oparty na rozdzielaczach zbiorczych przekazujących i odbierających powietrze z centrali rekuperacyjnej.

Rekuperator wpinając w system czynimy to po przez tłumiki drgań aby wentylacja odbywała się bezszelestnie.

Centrala rekuperacyjna powinna spełniać kilka podstawowych parametrów, min. być odpowiednio dobrana do kubatury budynku, powinna być cicha i oszczędna w zużycie prądu również przy dużych mrozach.

My kierując się dobrem naszych klientów postawiliśmy na firmę Zehnder, światowego lidera rekuperacji i jedną z pierwszych firm na świecie, która wraża systemy rekuperacyjne od kilkudziesięciu lat. Produkty tej marki cieszą się uznaniem wszystkich naszych klientów.

Chłodzenie rekuperacją

Chłodzenie po przez odwiert pompy ciepła. Chłodzenie to odbywa się za pośrednictwem wymiennika chłodzącego do którego dostarczamy glikol z odwiertu pionowego pompy ciepła . Czynnik chłodniczy posiada średnią temperaturę pięć stopni Celcjusza co powoduje znaczne obniżenie temperatury powietrza nawiewanego do pomieszczeń .  Dzieje się to w pełni automatycznie jeśli zainstalujemy odpowiedni system zarządzający rekuperacją w domu.

GWC- gruntowy wymiennik ciepła (powietrzny)

Powietrzny wymiennik ciepła to nic innego jak rura o średnicy około dwustu mm zakopana na głębokości dwóch metrów pod ziemią . Dzięki temperaturze gleby powietrze ocieplone zimą i schłodzone latem dociera do rekuperatora i tam jest rozdysponowane do pomieszczeń wstępnie podgrzane lub wstępnie schłodzone. Bypass umożliwia bezobsługową pracę gwc  ,tak że w przypadku gdy temperatury zewnętrzne są podobne do pożądanych w domu wówczas powietrze zaciągane omija gruntowy wymiennik ciepła.

GGWC-glikolowy gruntowy wymiennik ciepła

Taki wymiennik ciepła jest zasadniczo bardzo zbliżony swoją budową do sytuacji gdy odzyskujemy chłód z odwiertów pompy ciepła. Taka rekuperacja umożliwia również podgrzewanie powietrza nawiewanego do budynku zimą. Oczywiście za pośrednictwem dodatkowego wymiennika glikolowo-powietrznego. Jego główną zaletą jest duża wydajność i sterylność.

 

Serwis rekuperacji

Montowane przez nas  wewnętrzne systemy rekuperacji są w pełni do wyczyszczenia.